Polonahé aktivistky aj streľba v blízkosti volebnej miestnosti - voľby v USA mali rôznu podobu
New York 9. novembra (TABLET.TV) – V meste Azusa uzavreli volebnú miestnosť po tom, ako v jej blízkosti došlo k streľbe. Podľa agentúry AP boli postrelení minimálne traja ľudia, z ktorých jeden zraneniam na mieste podľahol. Polícia nedovolila nikomu opustiť volebnú miestnosť , ľudia však mohli pokračovať vo voľbe prezidenta.
O rozruch vo volebnej miestnosti sa postarali aj dve polonahé ženy, ktoré si vybrali tento spôsob protestu proti kandidatúre Donalda Trumpa. Stalo sa to na tom istom mieste, kde o niekoľko hodín neskôr odovzdal svoj hlasovací lístok sám republikánsky kandidát. Po tom, ako začali skandovať slogany proti Trumpovi, ich z miestnosti vyviedli.
Svojim dielom prispel k nárastu emócií počas volebného dňa aj syn kandidáta na amerického prezidenta, Eric Trump. Ten zverejnil na Twitteri fotografiu svojho hlasovacieho lístka, na ktorom označil meno svojho otca s komentárom: "Je to neuveriteľná česť hlasovať za môjho otca. Urobí skvelú prácu v prospech USA".
Zákon štátu New York však ešte z roku 1890 zakazuje voličom, aby ukazovali svoje vyplnené hlasovacie lístky iným osobám a podľa rozhodnutia federálneho sudcu z minulého týždňa sa tento zákaz vzťahuje aj na sociálne siete. Napriek tomu, že tento príspevok bol neskôr vymazaný, syn prezidentského kandidáta podľa všetkého porušil zákon.
Nemenej zaujímavým spôsobom sa premietli priebežné výsledky hlasovania na oficiálnej webovej stránke o migrácii do Kanady – Citizenship and ImmigrationCanada. V dôsledku silného náporu návštevníkov stránka prestala fungovať. Za bežnej prevádzky obyčajne poskytuje okrem iného aj informácie o tom, akým spôsobom získať kanadské občianstvo. Služba Google Trends zverejnila na svojom twitterovom portáli informáciu o tom, že vyhľadávanie slov „presťahovanie do Kanady“ dosiahlo najvyšší bod od roku 2004. Vtedy sa Američania o túto možnosť zaujímali po tom, ako sa americkým prezidentom po druhý raz stal George W. Bush. Po zvolení Baracka Obamu v rokoch 2008 a 2012 ľudia tieto informácie vyhľadávali minimálne.