GIPSY KINGS exkluzívne pre TABLET.TV: Slováci milujú cigánsku hudbu
PREHRAŤ

GIPSY KINGS exkluzívne pre TABLET.TV: Slováci milujú cigánsku hudbu

Slovenská metropola má za sebou ďalší hudobný zážitok.

Kapela Gipsy Kings na Slovensko priviezla novú šou pod názvom The Original Gypsies of Camargue.

Hovorí sa, že do tretice všetko dobré, a platilo to aj vtentokrát. Bolo to už tretie vystúpenie „cigánskych kráľov“ v Bratislave, fanúšikovia si ešte možno pamätajú ich koncert 20. októbra 2011 v športovej hale na Pasienkoch či ešte predtým spoločný koncert so slovenskými Cigánskymi diablami 25. apríla 2008, rovnako v hale na Pasienkoch.

"Sme veľmi šťastní, pretože vaši ľudia sú ako stvorení na zábavu. Sú plní dobrej nálady, majú chuť sa zabávať. Sme šťastní a určite tu na Slovensku nie sme poslednýkrát," uviedol exkluzívne pre TABLET.TV Chico Bouchikhi, frontman skuúpiny Gipsy Kings. "Myslím si, že Slováci majú cigánsku hudbu veľmi radi. Takisto sa im páčia gitary a naše rytmy. Zakaždým nás to veľmi milo prekvapí," dodal.

Gipsy Kings počas svojej kariéry vydali 13 albumov a predali viac ako 20 miliónov nosičov. Nakrútili dva hudobné filmy a získali aj ocenenie Grammy. S ich ohnivou hudbou sa najčastejšie spájajú legendárne hity ako Bamboleo, Baila me alebo Volare, ktoré nechýbali ani na bratislavskom koncerte.

"Ani neviem, prečo práve tieto skladby sú také úspešné. Možno je to tým, že idú priamo z nášho srdca. A to je to, čo ľudí spája. Máme úspechy od Ázie po Spojené štáty, cez Európu alebo akékoľvek iné miesta. Napríklad, skladba Bamboleo je pozvánkou na španielsku fiestu a každý, kto príde, si s nami rád zaspieva alebo zatancuje. Mnohí napríklad ani dnes stále nepoznajú naše texty, ale emócia, ktorá z nich ide, je im veľmi blízka. Je to jazyk nášho srdca," povedal Chico.

Muzikanti sa svoje španielky odložiť nechystajú. Pracujú na novej hudbe, ktorá by mala byť stelesnením vášne, lásky a cigánskeho spôsobu života. So svojou šou sa zo Slovenska presúvajú do Spojených štátov, ale, ako sami uviedli, s Bratislavou sa lúčia iba na chvíľu.