HRABKO:Za slušné Slovensko vlastne chce robiť politikom volebnú kampaň
PREHRAŤ

HRABKO:Za slušné Slovensko vlastne chce robiť politikom volebnú kampaň

Bolo by dobré, aby generálny prokurátor a ministerka pôdohospodárstva v súčinnosti navrhli opatrenia na zlepšenie situácie, povedal v TABLET.TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 21. júla (Teraz.sk) – Motivačná kampaň na zvýšenie volebnej účasti v komunálnych voľbách spojená s odporúčaním voliť konkrétnych kandidátov sa v praxi nedá odlíšiť od normálnej predvolebnej kampane politikov. Na margo rozhodnutia organizátorov hnutia Za slušné Slovensko presviedčať ľudí, aby sa zúčastnili volieb, a zároveň im odporučiť voliť v Bratislave Matúša Valla, Nitre Mareka Hattasa a v Žiline Petra Fiábaneho, to v TABLET.TV povedal publicista Juraj Hrabko.

„Aspoň ja to nijako neodlíšim. Ak raz verejne podporujete nejakého kandidáta, všetko, čo robíte, bude spájané s tým, že to robíte na jeho podporu,“ konštatoval Hrabko.

„Tým, že organizátori Za slušné Slovensko podporili troch konkrétnych kandidátov, vstúpili priamo do politického diania. Ja by som im to nevyčítal, majú na to právo,“ dodal. Druhá vec podľa neho je, že mohli rovno založiť politickú stranu a „nikto by im na to nemohol povedať ani mäkké F“.

Takto to podľa Hrabka môže pôsobiť ako „pokútny“ vstup do politiky, najmä ak by v budúcnosti došlo k spojeniu organizátorov demonštrácií a súčasného prezidenta Andreja Kisku v jednej politickej strane.

Viac čítajte tu.