Skolabuje doprava v BRATISLAVE? Takto sa môžete vopred pripraviť
PREHRAŤ

Skolabuje doprava v BRATISLAVE? Takto sa môžete vopred pripraviť

Vodiči môžu sledovať dopravnú situáciu cez kamery online.

Bratislava 13. februára (TABLET.TV) – Opatrenia, ktoré sme v súvislosti s úplnou uzávierkou ulice Mlynské nivy, ako aj kruhovej križovatky pod Prístavným mostom prijali, sú jedinými, ktoré dopravná sieť v hlavnom meste ponúka. Na TABLET.TV to povedala viceprimátorka Bratislavy Tatiana Kratochvílová.

Rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti s rekonštrukciami v širšom centre hlavného mesta vstúpia do platnosti v piatok (15.2.) po 20-tej hodine. Mesto v tejto súvislosti avizovalo pridávanie buspruhov na Bajkalskej či Gagarinovej ulici. S ich realizáciou začali v pondelok (11.2.) vo večerných hodinách. "Gagarinova ulica bude pri uzatvorení rondela pod Prístavným mostom slúžiť ako obchádzková trasa. Doprava tu bude zásadne intenzívnejšia. Jediné riešenie, ktoré tejto komunikácii môže pomôcť, sú vyznačené pruhy pre autobusovú dopravu," vysvetlila Kratochvílová. Tie budú slúžiť aj pre nákladnú dopravu. "Polícia však vyzvala firmy, ktoré prevádzkujú nákladnú dopravu, aby jazdili mimo dopravnej špičky alebo vo večerných hodinách," doplnila.

Podľa Kratochvílovej bude pre vodičov v Bratislave najlepším riešením využitie mestskej hromadnej dopravy. Magistrát avizuje, že presun po meste bude s využitím MHD v porovnaní s individuálnou dopravou rýchlejší. "Jednak vďaka buspruhom, ale aj vďaka preferencii autobusov na frekventovaných križovatkách. Zabezpečia ju inteligentné semafory, ktoré pribudnú vo Vrakuni na križovatke ulíc Uzbecká a Vrakunská," spresnila.

"V súvislosti s prestupom na MHD ponúkame aj možnosť využitia parkovania na záchytných parkoviskách. Rozširujeme kapacitu na parkovisku pri cintoríne Vrakuňa, ktoré spolu s novým parkoviskom na Baltskej ulici budú mať kapacitu 550 áut," uviedla Kratochvílová. Pripomenula tiež, že nové záchytné parkovisko vzniká aj pri hypermarkete Tesco Zlaté Piesky.

Vodiči si aktuálnu dopravnú situáciu budú môcť pozrieť aj online (www.zvladneme.to). Podľa bratislavskej viceprimátorky si tak každý dochádzajúci bude môcť vopred naplánovať svoju cestu, a to nielen podľa informácií z navigácií, ale aj vďaka reálnemu pohľadu na cestu.

Magistrát tiež zriadil operačné stredisko. "Súčasťou operačného štábu budú štátna i mestská polícia, zástupcovia firiem, ktoré zabezpečujú uzávierky v meste, ako aj zástupcovia z magistrátu mesta," spomenula Kratochvílová. Podľa nej bude linka 0800 24 20 00 slúžiť predovšetkým na to, aby sa vodiči pýtali na informácie o dopravných obmedzeniach alebo aby hlásili komplikácie v doprave.