DOBRÉ SRDCE ocení najlepších pracovníkov v sociálnych službách
PREHRAŤ

DOBRÉ SRDCE ocení najlepších pracovníkov v sociálnych službách

Predstavia ich v krátkych medailónoch počas slávnostného galavečera 27. mája v bratislavskej Starej tržnici.

Bratislava 14. mája (TASR) - Celonárodná anketa o najlepších pracovníkov sociálnych služieb - Národná cena starostlivosti Dobré srdce má už finalistov. Predstavia ich v krátkych medailónoch počas slávnostného galavečera 27. mája v bratislavskej Starej tržnici. Finalistov vyberala porota z celkového počtu 135 prihlášok.

"Boli sme milo prekvapení týmto počtom, keďže kampaň Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce beží v médiách len mesiac a pol. Ľudia mali mesiac šancu posielať nominácie do deviatich kategórií,“ povedala predsedníčka poroty ankety Anna Ghannamová.

Každá kategória mala svojho porotcu. Prihlásených poskytovateľov sociálnych služieb do finále navrhla podpredsedníčka APSS v SR Božena Bušová. Troch najlepších dobrovoľníkov vybrala projektová koordinátorka Bratislavského dobrovoľníckeho centra Magdaléna Šimková. A „naj“ filantropov určil predseda Zväzu poskytovateľov sociálnych služieb Anton Machola. Lýdia Brichtová, štatutárna zástupkyňa nezávislej platformy SocioFórum posudzovala najaktívnejších novinárov, ktorí dlhodobo pripravujú príspevky o sociálnych službách. Kandidátov na ocenenie za výnimočný počin má na starosti predsedníčka APSS v SR Anna Ghannamová, ktorá je zároveň autorka a koordinátorka celého projektu. 

Krátke medailóny finalistov realizuje Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb v spolupráci s RTVS.