BUDAJ: Nezávidím sudcom z Kuciakovej kauzy
PREHRAŤ

BUDAJ: Nezávidím sudcom z Kuciakovej kauzy

Najradšej by som bol, ak by sa Slovnaft z Bratislavy vysťahoval, povedal v Tablet.tv Ján Budaj.

Bratislava 6. septembra (Teraz.sk) – Kauza vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej je podľa ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO) zrkadlom zla, ktoré sa na Slovensku nazbieralo z dôb komunizmu, ale aj éry privatizácie a doby, kedy sa politika prešpikovala biznismenmi. „Mnohí občania, ktorí v sebe dodnes nosia víziu novembra´89 stále nemajú pocit, že sme vyhrali. Veď to, čo sme sa za posledný rok dozvedeli o súdnictve, prokuratúre, to je hrozný sebaobraz. Toto sme považovali za oporu spravodlivosti? Preto nezávidím sudcom z Kuciakovej kauzy,“ povedal Budaj v diskusii na Tablet.tv.

Budaj ocenil odsúdenie vykonávateľov vraždy, dodal však, že títo ľudia nemali žiadny motív vraždiť novinára a údajných objednávateľov súd spod obžaloby oslobodil. „Je správne, že súdy rozhodujú aj proti tlaku médií a verejnej mienky, lebo súdy majú rozhodovať podľa zákona a zistených skutočností. Ale zároveň platí, že je to sklamanie,“ povedal.

Čo sa týka Mariana K. a Aleny Zs., rozsudok ešte môže zmeniť odvolací súd. „Nesmieme poľaviť a musíme trvať na tom, aby pravda vyšla najavo, aj keby to malo trvať tridsať rokov. Tak isto v prípade Gauliedera či Remiáša,“ vyhlásil Budaj.

Viac čítajte tu.