HRABKO: Odchod poslancov z ĽS NS politiku NR SR veľmi neovplyvní
PREHRAŤ

HRABKO: Odchod poslancov z ĽS NS politiku NR SR veľmi neovplyvní

Vládna koalícia má dostatok poslancov na to, aby pravidlá výberu policajného prezidenta zmenila, ale neurobila to, povedal v TASR.TV J. Hrabko.

Bratislava 30. januára (Teraz.sk/TASR) – Odchod časti poslancov z poslaneckého klubu ĽS NS nespôsobí jeho zánik a opozícia stále bude mať k dispozícii možnosť predkladať návrhy parlamentu v mene dvoch existujúcich poslaneckých klubov, Smeru-SD a ĽS NS. V diskusii na TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

V ĽSNS končí europoslanec Milan Uhrík, ale aj poslanci Národnej rady SR Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš a Miroslav Urban. Členovia opozičnej strany odchádzajú po zmene stanov, ktorá posilnila pozíciu predsedu Mariana Kotlebu.

„Politicky by bolo iné, keby sa rozpadla niektorá vládna strana, prípadne by sa zmenili pomery v parlamente. To by bola iná káva. Ale to, že sa rozkladá opozičná strana, to nebude mať na politiku veľký vplyv. Zvlášť, ak ĽS NS ostáva dostatok poslancov na to, aby mohli mať svoj poslanecký klub,“ povedal Hrabko.

Viac čítajte tu.