HRABKO: Strany vládnej koalície sa jednoducho dohodnúť musia
PREHRAŤ

HRABKO: Strany vládnej koalície sa jednoducho dohodnúť musia

S Milanom Ftáčnikom ste nemuseli súhlasiť, ale museli ste ho počúvať, pretože naozaj používal argumenty a slušným spôsobom, povedal v TASR TV J.Hrabko.

Bratislava 21. mája (Teraz.sk) – Prerušenie práce parlamentu na týždeň je podľa publicistu Juraja Hrabka dôkazom toho, že problémy koalície pri hľadaní konsenzu v dôležitých otázkach pretrvávajú aj po zmene v zložení vládneho kabinetu. „Vládna koalícia ukazuje, že nevie vládnuť a nevie zvládnuť chod štátu. Lebo nie je schopná sa dohodnúť,“ povedal Hrabko v diskusii na TASR TV.

Napriek tomu v konečnom dôsledku očakáva dohodu v oboch sporných otázkach, navýšení štátneho rozpočtu aj novej úprave kolúznej väzby. „Neviem si predstaviť opak, akoby to skončilo, ak by sa strany vládnej koalície opäť rozhádali. Nemajú inú možnosť okrem dohody, ak chcú ďalej vládnuť. Preto si aj myslím, že nakoniec k dohode príde,“ odhadol. „Že im to trvá tak dlho a že všetko vynášajú na verejnosť, to sa im iba vypomstí,“ dodal Hrabko.

Ak však obe strany sporu vedia, že sú odkázané na dohodu, môžu podľa neho práve preto s ústupkami čakať až do poslednej chvíle a situáciu ďalej vyhrocovať. „Myslím si, že sa až do poslednej minúty nedozvieme, že došlo k dohode. Dohodnú sa až na poslednú chvíľu, keď už nebudú mať iné východisko. Zatiaľ je to skôr o naháňaní politických bodov,“ odhadol Hrabko.

Viac čítajte tu.