ŠIPOŠ: Bývalé vlády sa bili o kšefty, my o riešenia pre Slovensko
PREHRAŤ

ŠIPOŠ: Bývalé vlády sa bili o kšefty, my o riešenia pre Slovensko

Je na ľuďoch, ako sa rozhodnú, či budú smerácko-hlasácke referendum ignorovať, alebo sa ho zúčastnia, povedal v TASR TV predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Bratislava 20. mája (Teraz.sk) – Prerušenie rokovania parlamentu do stredy 26. mája a odloženie hlasovania o zmenách v kolúznej väzbe na júnovú schôdzu Národnej rady (NR) SR podľa predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šipoša vytvorilo priestor na to, aby jednotlivé koaličné strany dokázali nájsť dohodu na sporných otázkach. „Je dobré, ak je aj ostrá debata a práve o takýchto konkrétnych veciach. Keď sa bijeme o to, ako to pre Slovensko urobiť lepšie, ak si to porovnáme s minulými vládami, kde sa bili o to, kto urobí väčší kšeft,“ povedal Šipoš v TASR TV.

Druhá vlna pandémie Covid-19 podľa neho začiatkom roka Slovensko výrazne zasiahla a vyžiadala si navýšenie rozpočtu, Sloboda a solidarita však žiada prekonzultovať jednotlivé položky navýšenia. „Nerobil by som z toho drámu, verím, že sa dohodnú. Aj minulý rok sme schvaľovali veľký deficit, hrozil až na úrovni desať percent, ale správnym hospodárením sme ušetrili štyri miliardy eur, takže deficit nebol až taký výrazný,“ poznamenal Šipoš.

Dodal, že je potrebné sanovať jednotlivé poškodené skupiny zamestnancov a podnikateľov a treba vytvoriť finančnú rezervu aj na prípadnú tretiu vlnu pandémie. „Treba byť dobrý hospodár. Ale myslím si, že či pre dôchodcov, nezamestnaných, chorých, vysokoškolákov, peniaze musíme mať. Ako štát si musíme vedieť aj požičať, aby sme vedeli pomôcť týmto najzraniteľnejším skupinám. Filozofiou nášho hnutia OĽaNO bolo, že ideme do vlády pomôcť slabým, chorým a starým, lebo silní a bohatí si vedia pomôcť aj sami. A obzvlášť v pokovidovom čase,“ tvrdí Šipoš.

Viac čítajte tu.