SÓLYMOS: Nielen menšiny, aj Slováci by sa mali začať spájať
PREHRAŤ

SÓLYMOS: Nielen menšiny, aj Slováci by sa mali začať spájať

Vytváraním napätia nedosiahnete svoj cieľ. Možno budete hluční, možno sa niekomu budete páčiť, ale cieľ nedosiahnete, povedal v TASR TV predseda Mosta-Híd László Sólymos.

Bratislava 4. júna (Teraz.sk) – Tak, ako Most-Híd, Strana maďarskej komunity (SMK-MKP) a Összefogás-Spolupatričnosť pracujú na vytvorení spoločnej menšinovej strany s názvom Aliancia- Szövetség, by sa mali spájať aj slovenské mimoparlamentné opozičné strany. V diskusii na TASR TV to povedal predseda Mosta-Híd László Sólymos.

„Slovensko potrebuje, aby sa aj na slovenskej časti politickej scény vytvorila nejaká normálna strana, ktorá môže byť alternatívou voči vládnej koalícii, aj aktuálnej parlamentnej opozícii,“ konštatoval. „Aby sa spojili tak, ako keď sme porazili Mečiara. Dúfame, že niečo také bude a my budeme môcť byť partnerom,“ vyhlásil Sólymos.

Rokovania o spoločnej menšinovej strane však dodnes nie sú zavŕšené, dokonca na protest proti pomalému priebehu rozhovorov odstúpil z predsedníctva Mosta-Híd bývalý vládny splnomocnenec pre menšiny Ábel Ravasz.

„Aj na môj vkus sa to naťahuje dlho. My rokujeme tak, aby sme dohodu dosiahli čím skôr. Aj voliči chcú, aby to už bolo. A my si musíme položiť otázku, či chceme mať ako región, aj maďarská menšina a ďalšie národnosti silné parlamentné zastúpenie. Ja si myslím, že áno,“ reaguje Sólymos.

Dodáva, že čas sa kráti a pri problémoch aktuálnej vlády sa možnosť predčasných volieb nedá vylúčiť aj bez toho, aby k tomu museli vyzvať voliči referendom. „Musíme byť pripravení na to, že voľby môžu prísť. Prinášame témy, ktoré ťažia našich voličov a skúšame ich už prinášať spoločne, pod hlavičkou novej strany,“ povedal Sólymos.

Viac čítajte tu.