HRABKO: Vystúpenie prezidentky bolo v poriadku okrem apelu na opozíciu
PREHRAŤ

HRABKO: Vystúpenie prezidentky bolo v poriadku okrem apelu na opozíciu

Koalícia by mala opozičným stranám umožniť schôdzu NR SR na tému podozrení z korupcie a opozícia by túto tému už nemala spájať s odvolávaním člena vlády, povedal J. Hrabko.

Bratislava 26. júna (Teraz.sk) – Vystúpenie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorým vyzvala ľudí na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 bolo v poriadku s výnimkou apelu na opozíciu, aby nevysielala signály spochybňujúce očkovanie. V diskusii na TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

„Myslím, že je to úplne v poriadku. Pani prezidentka má právo vystúpiť s takýmto prehlásením kedykoľvek cíti, že je to potrebné,“ povedal. „To, čo bolo podľa mňa v prejave navyše, bol apel na politickú opozíciu, ktorá údajne odrádza ľudí od očkovania. Ak je očkovanie dobrovoľné, tak sa nedá vylúčiť aj iný názor. O tom je sloboda prejavu,“ zdôraznil Hrabko.

Zároveň upozornil, že politická opozícia nemá zodpovednosť za očkovanie, tú podľa neho nesie vládna koalícia. Väčší problém podľa neho je, že preventívne opatrenia proti nástupu novej vlny pandémie dôsledku šírenia delta variantu vírusu boli zatiaľ formulované skôr vo všeobecnej rovine a nie je jasné, ako konkrétne sa majú realizovať.

Viac čítajte tu.