MILANOVÁ: Tretia vlna už nesmie zavrieť kultúru tak, ako to bolo vlani
PREHRAŤ

MILANOVÁ: Tretia vlna už nesmie zavrieť kultúru tak, ako to bolo vlani

Ministerstvo kultúry doposiaľ vynaložilo na podporu pandémiou poškodenej kultúry takmer 85 miliónov eur nad rámec štandardných dotácií, povedala v TASR TV ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

Bratislava 6. augusta (Teraz.sk) – Tretia vlna pandémie nového koronavírusu už nesmie zavrieť slovenskú kultúru tak bezprecedentne, ako to bolo vlani. Hoci jej nástupu už zrejme zabrániť nedokážeme, môžeme sa na ňu pripraviť, povedala v diskusii na TASR TV ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

V koalícii sa podľa nej aktuálne diskutuje o novom znení COVID-automatu, ktoré by mohlo dať kultúre šancu aj v ťažších pandemických časoch. Prvým krokom k tomuto cieľu bola podľa Milanovej novela zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia z dielne ministerstva zdravotníctva, ktorá umožňuje pri protipandmických opatreniach prihliadať na digitálny COVID preukaz.

„COVID automat bude trošku iný ako bol doterajší. Diskutujeme aj o tom, aby sa kultúrne inštitúcie nemuseli zatvárať ani v tej najhoršej, čiernej fáze. Vstupy pre očkovaných by za prísnych epidemiologických opatrení mali byť bez limitu,“ naznačila ministerka. Alternatívou pre ľudí, ktorí nemajú protilátky z očkovania, ani prekonania choroby, by podľa nej mohlo byť testovanie.

Viac čítajte tu.