ZÁZNAM:Predseda vlády E. Heger privítal členov hasičského a záchranného zboru, ktorí zasahovali v Grécku
PREHRAŤ

ZÁZNAM:Predseda vlády E. Heger privítal členov hasičského a záchranného zboru, ktorí zasahovali v Grécku

Pozrite si záznam.

Premiér poďakoval hasičom, ktorí pomáhali v Grécku


        Bratislava 18. augusta (TASR) - Premiér Eduard Heger (OĽANO) v stredu poďakoval slovenským hasičom, ktorí v uplynulých dňoch pomáhali s hasením požiarov v Grécku. Štátny tajomník Ministerstva vnútra (MV) SR Vendelín Leitner vyzdvihol okrem práce hasičov aj veľkosť výpravy. Hasičov ocenili ďakovnými listami, pamätnými medailami ministra vnútra a finančnou odmenou.
        "Prišiel som v mene všetkých občanov Slovenskej republiky privítať slovenských hrdinov, ktorí svojou pokorou, odvahou a vysokou profesionalitou predstavili Slovensko vo svete v tom najlepšom svetle," vyhlásil predseda vlády. Hasiči podľa neho zožali veľkú slávu a ukázali SR ako krajinu, ktorá je ochotná pomôcť.
        Premiér zároveň hasičov poprosil, aby hovorili o svojich skúsenostiach aj v súvislosti s následkami, ktoré mali požiare na životné prostredie. Pripomenul dôležitosť ochrany prírody.
      Slovensko vyslalo do Grécka tím 75 hasičov s 30 kusmi techniky. Pomáhali tam zvládať rozsiahle požiare. Vyše týždňa zasahovali na gréckom ostrove Evia. Išlo o členov Modulu pozemného hasenia lesných požiarov, v zahraničí boli v ostrom nasadení po prvý raz. Slovensko vyslaním pomoci reagovalo na grécku žiadosť o pomoc prostredníctvom mechanizmu Európskej únie (EÚ) pre civilnú ochranu.