BERÉNYI: Aliancia-Szövetség môže byť v politike stabilizujúci prvok
PREHRAŤ

BERÉNYI: Aliancia-Szövetség môže byť v politike stabilizujúci prvok

Bolo ťažké znovu spojiť ľudí, ktorí v minulosti kandidovali proti sebe. Ale rozdiely sme prekonali, povedal v diskusii na TASR TV podpredseda SMK József Berényi.

Bratislava 30. septembra (Teraz.sk) – Nová strana Aliancia-Szövetség, ktorá vzniká spojením zástupcov Strany maďarskej komunity (SMK), Mosta-Híd a hnutia Spolupatričnosť, môže byť v prípade postupu do Národnej rady (NR) SR stabilizačným prvkom a spoľahlivým partnerom na slovenskej politickej scéne. V diskusii na TASR TV to povedal podpredseda SMK a Trnavského samosprávneho kraja (TSK) József Berényi.

V tejto súvislosti pozitívne hodnotil správu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky. „Nie s každým jej postojom súhlasím, ale táto správa bola podľa mňa veľmi korektná. Možno by bola ešte lepšia, kedy v nej niečo povedala aj ohľadom menšín,“ poznamenal Berényi s dôvetkom, že práve väčší dôraz na menšinovú politiku podľa neho aktuálne v Národnej rade SR chýba.

Priznal, že aj v dôsledku rozdelenia zástupcov najväčšej menšiny na Slovensku do troch rôznych politických subjektov. „Dnešná situácia ukázala, že bolo úplne zbytočné sa rozdeliť a vytvoriť nové strany. Keby sme ostali pokope, dodnes sme v parlamente a možno aj vo vláde,“ konštatoval Berényi.

Viac čítajte tu.