ZÁZNAM: HLAS-SD o zdravotníctve - TK predstaviteľov strany
PREHRAŤ

ZÁZNAM: HLAS-SD o zdravotníctve - TK predstaviteľov strany

Pozrite si záznam.

Hlas-SD kritizuje zníženie platby za poistencov štátu o 232 miliónov eur


      Bratislava 4. októbra (TASR) - Mimoparlamentný Hlas-SD kritizuje zníženie platby za poistencov štátu. Tá by mala poklesnúť o 232 miliónov eur. Ako v pondelok uviedol poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda mimoparlamentnej strany Peter Pellegrini, takýmto krokom "hodila vláda slovenské zdravotníctvo cez palubu".
      Poukázal na dokument, v ktorom šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO) koncom septembra požiadal ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) o viazanie rozpočtových prostriedkov v spomínanej sume.
      Pellegrini ministra zdravotníctva vyzval, aby sa Matovičovi postavil a tieto finančné prostriedky odmietol uvoľniť a zachoval výšku rozpočtu pre zdravotníctvo na takej úrovni, ako bola schválená v NR SR.
      Štát zaplatí za svojich poistencov v tomto roku menej. Vzhľadom na aktuálnu daňovú prognózu sa má platba za poistencov štátu znížiť o viac ako 232 miliónov eur na sumu 1,2 miliardy eur. TASR to potvrdili viaceré od seba nezávislé zdroje. Štát platí zdravotné poistenie napríklad za seniorov, deti, študentov, ženy na materskej či nezamestnaných.