HRABKO: Nemá zmysel začínať s reformami, na ktorých nie je dohoda
PREHRAŤ

HRABKO: Nemá zmysel začínať s reformami, na ktorých nie je dohoda

Ak má minister vnútra získať právomoc priamo menovať policajného prezidenta, vypočutie kandidáta na výbore je kontraproduktívne, povedal v TASR TV Juraj Hrabko.

Bratislava 9. októbra (Teraz.sk) – Nie je jednoduché realizovať štrukturálne reformy ani v čase, keď je na nich jednoznačná dohoda vo vládnej koalícii a v zásade majú podporu odbornej verejnosti. Na reforme zdravotníctva a súdnictva však takáto dohoda nie je a reálna šanca, že budú prijaté v navrhovanej podobe, je malá. V diskusii na TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

„Na základe informácií, ktoré sú verejne prístupné, by sa dalo povedať, že by sa vláda do veľkých reforiem už skôr púšťať nemala,“ konštatoval. „Ak hovoríme o jej stabilite, vieme aký je stav v koalícii. Vieme, aké sú k niektorým reformám výhrady koaličných partnerov a aké sú výhrady odbornej verejnosti,“ dodal Hrabko.

Napríklad o reforme zdravotníctva by mala po väčšiu časť budúceho roku ešte prebiehať odborná a verejná diskusia a zoznam nemocníc, ktoré sa budú v dôsledku reformy meniť, má byť zverejnený až po komunálnych a regionálnych voľbách v roku 2022. Hrabko na to reaguje slovami, že realizovať takúto reformu de facto už v priebehu posledného roka pred parlamentnými voľbami, je komplikované. „Osobne si myslím, že k žiadnej reforme už nepríde,“ odhadol Hrabko.

Viac čítajte tu.