FICO: Zdražovanie aj hrozbu fiaska Plánu obnovy prekrýva téma pandémie
PREHRAŤ

FICO: Zdražovanie aj hrozbu fiaska Plánu obnovy prekrýva téma pandémie

Ak vláda napokon umožní stretávanie sa rodín počas Vianoc, iba napraví vlastnú hlúposť, povedal v TASR TV predseda Smeru-SD Robert Fico.

ratislava 14. decembra (TASR) – Pandémia nového koronavírusu aktuálne na Slovensku prekrýva všetky témy, vrátane veľkého zdražovania tovarov a energií a hrozby fiaska pri čerpaní Plánu obnovy a odolnosti na budúci rok. V diskusii na TASR TV to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico.

Hoci vláda nemôže ovplyvniť stúpajúce svetové ceny energií, podľa Fica môže prijímať opatrenia na zmiernenie ich dopadu na občanov. „Opakovane sme žiadali Národnú radu (NR) SR, aby sa zaoberala témou zdražovania. Chceli sme od vlády vecný a časový harmonogram, ako pomôže rodinám,“ zdôraznil.

Je podľa neho možné posielať rodinám plynové vratky, ako to v minulosti urobila jeho vláda, znížiť DPH na energie, zastropovať ceny základných potravín. „Je možné urobiť niečo aj s cenou energie, keďže niektoré položky tejto ceny sa ovplyvniť dajú,“ tvrdí Fico. Dodáva, že už dnes je pri vianočných nákupoch vidieť, že ceny tovarov v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi viditeľne stúpli.

Viac čítajte tu.