M.KOLLÁR: Je potrebné posilniť východnú hranicu NATO
PREHRAŤ

M.KOLLÁR: Je potrebné posilniť východnú hranicu NATO

Vojnový konflikt prichádza v tej najhoršej ekonomickej situácii, nie iba u nás, ale na celom svete, povedal M. Kollár.

Bratislava 24. februára (Teraz.sk) – Dramatický vývoj situácie na Ukrajine podčiarkol potrebu posilnenia východnej hranice NATO, vrátane jej slovenskej časti. V diskusii na TASR TV to povedal predseda strany Spolu – občianska demokracia, poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Kollár.

„Východná hranica Slovenska je východnou hranicou NATO a jej obrana je vecou spolupráce v rámci NATO,“ reagoval na otázku, či by pri ochrane hraníc mohli podporiť naše ozbrojené sily aj vojaci iných členských štátov.

Popri spolupráci NATO má Slovensko čerstvo podpísanú aj obrannú zmluvu s USA. „Táto obranná zmluva nerieši situáciu, že tu budeme o týždeň na hranici vojny, rieši naozaj dlhodobý vzťah a vytvorenie priestoru pre využitie kapacít tej vojenskej techniky, ktorú nakúpila ešte predchádzajúca vláda,“ konštatoval Kollár. „Ale som veľmi rád, že máme obrannú zmluvu podpísanú a som rád, že som za ňu hlasoval,“ dodal s tým, že je zvedavý, čo budú niektoré opozičné strany teraz robiť s billboardmi, na ktorých podporu tejto zmluvy označovali za zradu Slovenska.

Viac čítajte tu.