KLUS: Rusko sa dostáva do izolácie, akú ešte nikdy nezažilo
PREHRAŤ

KLUS: Rusko sa dostáva do izolácie, akú ešte nikdy nezažilo

Ukrajinský národ je mimoriadne odhodlaný, je politicky zjednotený tak, ako nikdy predtým, povedal v TASR TV štátny tajomník MZVa EZ Martin Klus.

Bratislava 1. marca (Teraz.sk) – Tak, ako je bezprecedentný vojenský útok Ruskej federácie na svojho ukrajinského suseda, sú nevídané aj sankcie uvalené na Rusko štátmi demokratického sveta. V diskusii na TASR TV to vyhlásil štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus (SaS).

„Rusko sa dostáva do takej izolácie, akú nikdy vo svojej histórii nezažilo,“ tvrdí Klus. „Vrátane smutných vecí ako je šport, kultúra, spolupráca vo vede a vzdelávaní. Škody tým utrpíme všetci. A aj sankciami, lebo je nám jasné, že prídu recipročné opatrenia,“ priznal.

Dodal, že práve z tohto dôvodu vyvinuli štáty Európskej únie enormné diplomatické úsilie, aby konfliktu predišli. Táto snaha však bola podľa Klusa jednostranná a Rusko bolo zrejme od začiatku rozhodnuté pre masívny vojenský útok. „Dnes sa už dá usúdiť, že to celé bolo zo strany Ruskej federácie len divadlo. Postupne, ako odchádzali jednotlivé návštevy, sme nadobúdali dojem, že Vladimír Putin je už dávno rozhodnutý, otázkou bolo len to, v akom rozsahu a kedy,“ konštatoval Klus.

Viac čítajte tu.