ŠIPOŠ: OĽaNO bojuje od začiatku volebného obdobia na dvoch frontoch
PREHRAŤ

ŠIPOŠ: OĽaNO bojuje od začiatku volebného obdobia na dvoch frontoch

Politikom, ktorí šírili proruskú propagandu, sa po útoku na Ukrajinu zrútil svet, povedal v diskusii na TASR TV predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Bratislava 1. apríla (Teraz.sk) – Hnutie OĽaNO bojuje od začiatku volebného obdobia na dvoch frontoch. Prvým je plnenie jeho základného cieľa očistiť spoločnosť od korupcie, druhým kríza celého stredoeurópskeho priestoru vyvolaná najprv pandémiou koronavírusu a aktuálne vojnou na Ukrajine. V diskusii na TASR TV to pri hodnotení prvej polovice volebného obdobia povedal predseda poslaneckého klubu OĽaNO v Národnej rade (NR) SR Michal Šipoš.

„Hneď v prvých dňoch sme zistili, že hmotné rezervy sú v katastrofálnom stave. Vtedy pán Matovič zakročil a okamžite odvolal pána Kičuru z funkcie,“ povedal Šipoš. Vláda pod vedením Igora Matoviča podľa neho zároveň vytvorila podmienky na riešenie problému korupcie. „Policajti a vyšetrovatelia dostal pokyn, že môžu vyšetrovať kohokoľvek, nemusia sa ničoho báť. Dnes si už žiaden bohatý a vplyvný človek nemôže byť istý, či mu večer nezaklope na dvere NAKA a nebudú ho vyšetrovať,“ povedal Šipoš.

Viac čítajte tu.