PELLEGRINI: Slovensko v ťažkých časoch riadi vláda amatérov
PREHRAŤ

PELLEGRINI: Slovensko v ťažkých časoch riadi vláda amatérov

Kríza, či epidemická alebo vojnová, dopadá na všetky krajiny, tu sa slovenská vláda nemôže vyhovárať, že nemôže vládnuť, povedal v TASR TV Peter Pellegrini.

Bratislava 2. apríla (Teraz.sk) – Dôsledkom experimentu s ponúkaním nových tvárí do politiky je, že Slovensko v ťažkých časoch riadia ľudia, ktorí často nemajú za sebou skúsenosti ani s menežovaním menšieho podniku, nieto ešte s politikou. V diskusii na tému prvých dvoch rokov vlády to v TASR TV povedal predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

„Mnohí sa tým pred voľbami ešte pýšili. Že preto budú najlepší lídri tejto krajiny, lebo so štátom a riadením nemali nikdy nič spoločné,“ tvrdí Pellegrini.

S predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽANO) súhlasí v tom, že pandémia koronavírusu a následne vojna na Ukrajine sú bezprecedentné a Slovensko zažíva ťažké časy. „Ale práve v takýchto časoch sa ukazuje, či má človek alebo skupina ľudí schopnosť riadiť štát. Žiaľ, tu sa ukázalo v priamom prenose, že máme vládu, ktorá je naozaj veľmi amatérska, nepripravená a neodborná,“ vyhlásil predseda Hlasu-SD. Väčšina ministrov podľa neho svoje rezorty nezvláda. „A za dva roky sa ani neposunuli k lepšiemu,“ povedal Pellegrini.