KAŠPER: Krajský súd v Banskej Bystrici ostáva, je to víťazstvo regiónu
PREHRAŤ

KAŠPER: Krajský súd v Banskej Bystrici ostáva, je to víťazstvo regiónu

Prvé štátne nájomné byty so zvýhodneným nájomným by sa mohli odovzdávať na budúci rok, odhadol v TASR TV poslanec Sme rodina Igor Kašper.

Bratislava 28. apríla (Teraz.sk) – Pôvodný zámer zrušiť Krajský súd v Banskej Bystrici bol podľa poslanca hnutia Sme rodina Igora Kašpera nezmyslom napísaným od stola v Bratislave. „Pred pár minútami sme schválili súdnu reformu, banskobystrický krajský súd je zachovaný v plnej miere. Bolo to veľké víťazstvo nie iba pre mňa, ale pre celý región,“ povedal bezprostredne po hlasovaní v diskusii v TASR TV poslanec.

„Krajský súd v Banskej Bystrici bol druhý najväčší na Slovensku. Ak by sa to presunulo do Žiliny, ľudia z Rimavskej Soboty, Brezna, Lučenca, by chodili na odvolacie konania tam a strávili by tým celý deň,“ konštatoval poslanec s tým, že rušenie viac ako sto rokov existujúceho súdu by iba predĺžilo trvanie súdnych konaní.

Kašper je dlhoročným komunálnym a regionálnym politikom, v Národnej rade (NR) SR je prvé dva roky. „Prepojenie tzv. veľkej, celonárodnej a komunálnej politiky je dôležité. Povedal som, že z pozície poslanca NR SR nedovolím zrušenie Krajského súdu v Banskej Bystrici. V Národnej rade som to mohol priamo ovplyvniť. Všetci moji kolegovia sa postavili za mňa, čo si veľmi vážim,“ uviedol.

Viac čítajte tu.