MAJERSKÝ: Najbližšie dni ukážu, či to vláda ešte bude schopná ťahať
PREHRAŤ

MAJERSKÝ: Najbližšie dni ukážu, či to vláda ešte bude schopná ťahať

Krajské voľby určite nebudú kopírovať voľby spred piatich rokov, kedy bola jedna celonárodná koalícia, povedal v TASR TV predseda KDH Milan Majerský.

Bratislava 6. mája (Teraz.sk) – Najbližšie dni ukážu, či to bude aktuálna vláda schopná ťahať ďalej a eventuálne dovládnuť do konca riadneho volebného obdobia. V TASR TV to povedal predseda KDH a zároveň prešovský župan Milan Majerský.

„Osobne som presvedčený, že keď zasadne Koaličná rada, tak v tom bude jasnejšie,“ povedal v reakcii na hlasovanie Národnej rady (NR) SR zo stredy 4. mája, kedy parlament odmietol udeliť súhlas s väzobným stíhaním lídra Smeru-SD Roberta Fica.

Najsilnejšie vládne hnutie OĽANO v reakcii na hlasovanie vylúčilo zo svojho poslaneckého klubu poslankyne Romanu Tabák a Katarínu Hatrákovú, čím došlo k zmene parlamentných pomerov.

„Teraz stojíme pred otázkou, čo bude ďalej. Či bude mať OĽANO ešte záujem o protikorupčné témy, či bude protikorupčným hnutím. A ak, tak s kým. Bez väčšiny v NR SR sa to nebude dať dosiahnuť,“ upozornil Majerský.

Viac čítajte tu.