HRABKO: Žiadny nový subjekt neexistuje, ani s Dzurindom, ani bez neho
PREHRAŤ

HRABKO: Žiadny nový subjekt neexistuje, ani s Dzurindom, ani bez neho

Nie je dôvod spochybňovať tvrdenia R.Sulíka o tom, že problém s ropou bol technický. Aj tak ho treba riešiť politicky, povedal J. Hrabko v TASR TV.

Bratislava 11. augusta (Teraz.sk) – Hoci europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová nevylúčila možnosť vstupu do nového politického subjektu, ktorý by mohol viesť napríklad minister zahraničných vecí Ivan Korčok, vznik takejto strany v súčasnosti nie je veľmi pravdepodobný. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Podľa europoslankyne by lídrom nového subjektu nemal byť Mikuláš Dzurinda, v relácii televízie Joj Analýzy Na hrane však uviedla, že súčasťou projektu by mohol byť jeho bývalý stranícky a vládny kolega Ivan Mikloš.

Na otázku, či by nový subjekt okolo Mikuláša Dzurindu mal zmysel aj bez bývalého dvojnásobného premiéra na poste lídra, Hrabko odpovedal, že akékoľvek takéto úvahy sú predčasné. „Subjekt, o ktorom hovoríte, neexistuje. Pri všetkej úcte k pani europoslankyni, musím povedať, že sú to iba babské reči. Zaoberať sa tým budeme môcť vtedy, keď nový subjekt vznikne, uvidíme kto tam bude a s akým programom,“ konštatoval Hrabko.

Viac čítajte tu.