ZÁZNAM: M. Hlivák nebude opäť kandidovať na post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie
PREHRAŤ

ZÁZNAM: M. Hlivák nebude opäť kandidovať na post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie

Pozrite si záznam.

Bratislava 15. augusta (TASR) - Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák nebude opätovne kandidovať na post šéfa úradu, a to pre zdravotné dôvody. Hlivák to oznámil v pondelok na tlačovej konferencii. Po odchode z postu predsedu ÚVO sa podľa svojich slov plánuje znovu venovať advokácii.
      "Momentálne plynie lehota na prihlasovanie sa kandidátov na post predsedu úradu. Musím úprimne priznať, že moje rozhodnutie ohľadom podania kandidatúry nečakane ovplyvnil môj zdravotný stav, pre ktorý sa nebudem opätovne uchádzať o funkciu predsedu úradu. Táto pozícia, aspoň v mojom ponímaní, si vyžaduje plné pracovné nasadenie a tempo, pre mňa nepredstaviteľné, aby som z tohto nasadenia poľavil, zvlášť, keď je otázne, ako sa môj zdravotný stav bude vyvíjať," vysvetlil Hlivák.
      Uviedol, že ÚVO pod jeho vedením za päť rokov prešiel zásadnými zmenami. "Všetko to úsilie, ktoré som spolu s mojim tímom vyvinul, bolo v snahe ochrániť verejný záujem, v prvom rade stáť na strane občana, zákona," podčiarkol.
      "Uplynulých päť rokov hodnotím ako cennú skúsenosť, bola to odborná poctivá práca pre verejný záujem. Zakladal som si na tom, aby som počas výkonu svojho mandátu nevstupoval do rôznych politických hier, zakladal som si na odbornosti. Počas každej z vlád sa vyskytli momenty, ktoré úrad výrazne zaťažili. Pre mňa je však kľúčové, že sme sa nevzdali, nezľakli, a že sme stáli na strane verejného záujmu a zákona," dodal Hlivák.