ZÁZNAM: K. Hirman: Plošné čistky robiť nebudem
PREHRAŤ

ZÁZNAM: K. Hirman: Plošné čistky robiť nebudem

Pozrite si záznam.

Bratislava 14. septembra (TASR) – Nový minister hospodárstva Karel Hirman neplánuje plošnú výmenu vedúcich zamestnancov podnikov spadajúcich pod rezort hospodárstva a na ministerstvo si chce priviesť úzku skupinu spolupracovníkov vrátane nových štátnych tajomníkov. Tí by mali vymeniť Jána Oravca a Karola Galeka do konca septembra. Hirman to povedal po skončení stredajšieho rokovania vlády.
      Výber vlastného tímu najbližších spolupracovníkov bola podľa nového ministra jedna z jeho podmienok pred nastúpením do funkcie. Na ministerstve hospodárstva sa Hirman podľa vlastných slov stretol s veľmi profesionálnym tímom, no dohoda je, že súčasní štátni tajomníci by mali do konca septembra vo funkciách skončiť. "Potvrdili mi to obaja štátni tajomníci, že týždeň, dva to so mnou ešte potiahnu," povedal Hirman.
      Rezort hospodárstva je v súčasnosti vzhľadom na vysoké trhové ceny energií jeden z najsledovanejších. Minister potvrdil, že v nasledujúcich dňoch bude pokračovať v procesoch, ktoré boli nastavené ešte pred jeho menovaním do funkcie a už na budúci týždeň by chcel po schválení vládou poslať do parlamentu na skrátené legislatívne konanie prvé zákony na riešenie energetickej krízy.
      I keď sa rezort hospodárstva v posledných týždňoch energetickej legislatíve intenzívne venoval, niektoré opatrenia ešte nie sú podľa Hirmana dostatočne pripravené a niektoré sú na iba začiatku. Pripomenul, že legislatívny proces sa končí schválením Národnou radou SR a podpisom prezidentky. Podporu v parlamente pre svoje návrhy chce Hirman získať osobnou komunikáciou s poslancami.