ZÁZNAM: Primátorom mesta Košice ostáva J.Polaček
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Primátorom mesta Košice ostáva J.Polaček

Pozrite si záznam.

J. Polaček sa považuje za víťaza volieb na primátora Košíc


      Košice 30. októbra (TASR) - Súčasný primátor Košíc Jaroslav Polaček sa považuje za víťaza sobotňajších (29. 10.) komunálnych volieb. Ako uviedol počas brífingu vo svojej volebnej centrále, aj ďalšie štyri roky chce mesto viesť "čestne a transparentne". Funkciu obhajoval ako kandidát politických subjektov KDH, SaS, Sme rodina, NOVA, Aliancia, Strana rómskej koalície, Dobrá voľba a Umiernení, OĽANO.
      Polaček označil volebnú kampaň za náročnú. Protikandidáti podľa jeho slov nedokázali prísť s víziami, aké mesto chcú, ale "kričali, robili zlo a boli vulgárni". Dodal, že pre spoločnosť je dôležité, aby mali ľudia, ktorí niečo robia pre spoločnosť, "honor".
      Zároveň sa poďakoval svoju tímu, ako aj pracovníkom magistrátu a všetkým, ktorí "verili, že robíme správnu vec". Pripomenul, že predstavil 100 rozpracovaných projektov, ktoré je potrebné dokončiť. "Verím, že o štyri roky to bude omnoho ľahšie, keď výsledky budú naozaj hmatateľné," povedal Polaček.
      Pripomenul aj viacero kríz, ktoré sprevádzali končiace sa volebné obdobie. Mesta sa podľa jeho slov dotkla aj vládna kríza. V súvislosti s projektami Košíc apeloval na Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.
      Verí tiež, že zloženie mestského zastupiteľstva bude chcieť zachovať kontinuitu a pokračovať v projektoch. "Verím, že všetky dôležité veci pôjdu ako po masle," dodal Polaček.