ZÁZNAM: Na konferenciu o slobode médií príde i syn zavraždenej maltskej novinárky
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Na konferenciu o slobode médií príde i syn zavraždenej maltskej novinárky

Pozrite si záznam.

Bratislava 6. februára (TASR) – Ochrana novinárov, žaloby voči médiám slúžiace na ich zastrašenie i ochrana redakčnej nezávislosti budú témami pripravovanej medzinárodnej konferencie Media Freedom 2023. V hlavnom meste SR sa uskutoční v pondelok 20. februára, deň pred piatym výročím násilnej smrti investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
        "Exkluzívnym hosťom konferencie bude syn zavraždenej maltskej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej Matthew," priblížili zástupcovia Ministerstva kultúry (MK) SR na pondelkovej tlačovej konferencii.
        Konferenciu zastrešuje iniciatíva Media Freedom Coalition. "Koalícia sa aktívne snaží presadzovať slobodu médií a ochranu všetkých, ktorí pracujú v mediálnom prostredí. Cieľom konferencie je preto poukázať na kľúčové témy v tejto oblasti," uviedla ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽANO).
        Štátny tajomník rezortu Radoslav Kutaš spresnil, že v jednotlivých paneloch sa prednášajúci i diskutujúci budú zaoberať návrhom Európskeho aktu o slobode médií, žalobám voči médiám, ktoré majú za úlohu odstrašiť ich od investigatívnej činnosti, i dôležitosti ochrany redakčnej nezávislosti.
         Medzi tzv. panelistami budú zástupcovia organizácie Reportéri bez hraníc či Investigatívneho centra Jána Kuciaka, hosťom konferencie bude aj spomínaný Matthew Caruana Galizia.