ZÁZNAM: Podmienky na uznávanie vzdelania ukrajinských pediatrov sa zjednodušia
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Podmienky na uznávanie vzdelania ukrajinských pediatrov sa zjednodušia

Pozrite si záznam.

Bratislava 21. marca (TASR) - Podmienky na uznávanie vzdelania ukrajinských pediatrov na Slovensku sa zjednodušia. Zavádza sa pre nich skúška spôsobilosti. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval dočasne poverený premiér Eduard Heger, ktorý je aktuálne poverený riadením Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.
        "Skúšku spôsobilosti budú môcť absolvovať v ukrajinčine alebo ruštine," priblížil s tým, že prvá bude v apríli. Po úspešnom absolvovaní im uznajú doklad o vzdelaní, čo umožní pediatrom pracovať maximálne 18 mesiacov v rámci dočasne odbornej stáže. Lekári môžu po tejto skúške absolvovať doplňujúcu skúšku v slovenskom jazyku. "Výsledkom bude uznanie titulu všeobecného lekára platné v celej Európskej únii," doplnil Heger.
        Hlavná odborníčka MZ SR pre všeobecnú starostlivosť pre deti a dorast Elena Prokopová zároveň vyzvala ukrajinských lekárov, aby si dali uznať svoje vzdelanie.
        Ako priblížil štátny tajomník ministerstva Michal Palkovič, program je nastavený tak, že bude k dispozícii aj ďalším špecializáciám.