ZÁZNAM: MH SR pokračuje v kompenzáciách za energie, spustilo podávanie žiadostí za apríl
PREHRAŤ

ZÁZNAM: MH SR pokračuje v kompenzáciách za energie, spustilo podávanie žiadostí za apríl

Pozrite si záznam.

Bratislava 23. mája (TASR) - Ministerstvo hospodárstva (MH) SR pokračuje v kompenzáciách zvýšených cien energií, spustilo podávanie žiadostí za apríl tohto roka. Informoval o tom v utorok na brífingu štátny tajomník MH SR Peter Švec.
        "Chcem vás informovať, že ministerstvo hospodárstva dnešným dňom spúšťa možnosť uplatňovania žiadostí o kompenzácie za zvýšené ceny energií pre všetky subjekty vykonávajúce hospodársku činnosť už aj za mesiac apríl 2023," priblížil štátny tajomník s tým, že štátna pomoc sa bude poskytovať za obdobie do konca septembra tohto roka.
        Pripomenul, že hraničnými hodnotami pre pomoc pri elektrine je 199 eur za megawatthodinu (MWh) a pri plyne na úrovni 99 eur/MWh. "Tieto stropy naďalej platia. Stále platí aj to, že štát kompenzuje 80 % z ceny nad (uvedenú) regulovanú hodnotu komodity," poznamenal.
        "K 22. máju máme z tohto druhu kompenzácie takmer 90.000 žiadostí v hodnote viac ako 126 miliónov eur, pričom subjekty z kategórie verejnej správy z počtu žiadostí predstavujú približne tretinu. Vyplatených bolo vyše 65.000 žiadostí v hodnote viac ako 82 miliónov eur," dodal Švec.