SULÍK: Problémom koalície bol chaotický Matovič a opozičný Kollár
PREHRAŤ

SULÍK: Problémom koalície bol chaotický Matovič a opozičný Kollár

Ak bude SaS súčasťou vlády, stretneme sa so všetkými parlamentnými stranami, aj opozičnými a prerokujeme našu energetickú koncepciu, povedal v TASR TV Richard Sulík (SaS).

Bratislava 1. augusta (Teraz.sk) – Skutočným problémom vládnej koalície v tomto volebnom období bolo chaotické a nevypočitateľné líderstvo Igora Matoviča (OĽANO a priatelia) a opozičné postoje hnutia Sme rodina, určite nie politika SaS. V reakcii na vyjadrenia predsedu poslaneckého klubu OĽANO Michala Šipoša, to v TASR TV povedal predseda SaS Richard Sulík.

Šipoš 26. júla v TASR TV uviedol, že hlavnú zodpovednosť za postupný rozpad vládnej koalície niesol „rozbíjač vlád“ Richard Sulík, ktorý koalíciu zvnútra rozkladal prakticky od začiatku volebného obdobia.

„Sú to účelové tvrdenia. Realita je taká, že poslanci SaS z celej koalície najmenej krát hlasovali v rozpore s koaličnými dohodami,“ tvrdí Sulík. Podľa jeho štatistiky pri hlasovaniach v parlamente koaličnú zmluvu najčastejšie porušilo hnutie Sme rodina a po ňom hnutie OĽANO. „Skutočná opozícia v koalícii bola Sme rodina a Boris Kollár,“ vyhlásil Sulík.

Viac čítajte tu.