ZÁZNAM: Pellegrini vyzval premiéra, aby riešil migráciu a problémy krajiny
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Pellegrini vyzval premiéra, aby riešil migráciu a problémy krajiny

Pozrite si záznam.

Bratislava 26. septembra (TASR) - Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini vyzval povereného premiéra Ľudovíta Ódora, aby dňom volieb nerezignoval na svoju pozíciu a až do menovania novej vlády riešil problémy krajiny. Podotkol, že stále nie je vyriešená otázka zdražovania, energií a ani migrácie. Podčiarkol, že politici sa nelegálnou migráciou musia zaoberať bez ohľadu na voľby. Upozornil na riziko zhoršenia situácie, ak okolité krajiny obnovia kontroly na hraniciach.

"Sobotnými (30. 9.) voľbami a výsledkom sa problémy, ktorým krajina čelí nestratia, nezaniknú, ale, naopak, budú pokračovať a mnohé možno aj eskalovať," uviedol Pellegrini. Pripomenul vyjadrenie poľského premiéra o obnove kontrol na hraniciach so Slovenskom v súvislosti s nelegálnou migráciou. Kontroly podľa jeho slov avizuje aj Nemecko na hraniciach s Českom. Ak slovenská vláda nebude konať, podľa Pellegriniho sa situácia môže prehĺbiť do krízy.

Líder Hlasu-SD skonštatoval, že nadchádzajúce voľby by nemali byť proti niečomu a kritizoval agresívnu kampaň a prejavy násilia. Podčiarkol, že osud krajiny majú v rukách občania, ktorí môžu v sobotu rozhodnúť o budúcnosti. Vzhľadom na aktuálnu situáciu nepredpokladá, že sa niektorá strana vzdá kandidatúry. Ak aj áno, nepredpokladá výrazné zmeny v preferenciách strán. Predpokladá, že ak niekto z boja odstúpi, bude to len menšia strana či frakcia v rámci volebnej strany.

Podanie obžaloby zo strany prokuratúry na bývalého policajného prezidenta Petra K. označil za potvrdenie zmarenia policajnej akcie. V podaní obžaloby vidí dôkaz, že za bývalého vedenia rezortu vnútra sa ovplyvňovalo konanie polície. Pýta sa tiež, odkiaľ má líder hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič prepis komunikácie z mobilov, ktoré zadržala polícia.