PREŠOV-PSK 8: Záznam zasadnutia Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK)
PREHRAŤ

PREŠOV-PSK 8: Záznam zasadnutia Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK)

Pozrite si záznam.
PSK: Krajskí poslanci schválili vyše 48.000 eur pre sociálne zariadenia
 
        Prešov 28. augusta (TASR) - Špeciálne vybavenie potrebné pri starostlivosti o klientov sociálnych služieb si bude môcť zaobstarať osem zariadení v správe Prešovského samosprávneho kraja. Pomôžu im pritom dotácie z ministerstva práce, ale aj peniaze určené na spolufinancovanie vo výške viac ako 48.000 eur, ktoré im na pondelkovom zastupiteľstve schválili poslanci kraja. Od rezortu práce a sociálnych vecí majú dohromady schválených 78.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.
        Domov v Poloninách v Novej Sedlici plánuje zakúpiť stoličkový výťah, Domov sociálnych služieb (DSS) vo Vranove nad Topľou zas špeciálny rehabilitačný zdvihák a Centrum sociálnych služieb (CSS) Vita Vitalis v Prešove vakový zdvihák.
        "CSS Clementia v Ličartovciach a DSS v Giraltovciach zaobstará za poskytnuté financie nové deväťmiestne špeciálne motorové vozidlo s hydraulickou zdvíhacou plošinou a kotviacim systémom určené na prepravu klientov daných zariadení," povedala Jeleňová.
        Domov pre seniorov v Starej Ľubovni využije finančné prostriedky na dve elektricky polohovateľné postele s hrazdou, hrazdičkou a antidekubitným matracom. Na ten istý účel použije peniaze aj Senior dom Svida vo Svidníku a Zariadenie sociálnych služieb Aktig v Humennom, avšak do zariadenia zakúpia po štyri postele.