ZÁZNAM: MH: Prioritou budú cenovo dostupné dodávky energií a podpora budúcich investícií
PREHRAŤ

ZÁZNAM: MH: Prioritou budú cenovo dostupné dodávky energií a podpora budúcich investícií

Pozrite si záznam.

Bratislava 16. novembra (TASR) - Hlavou prioritou Ministerstva hospodárstva (MH) SR bude zabezpečenie cenovej dostupnosti a stability všetkých druhých energií pre domácnosti, podnikateľský aj verejný sektor. Podstatnou úlohou MH bude taktiež prilákanie nových zahraničných investorov a podpora tých domácich. Vo štvrtok o tom informovala ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) na tlačovej konferencii s predsedom vlády Robertom Ficom (Smer-SD).
        "Bol to jeden z predvolebných sľubov, ktoré strana Hlas-SD dala obyvateľom, že v prípade každej energetickej krízy, ktorá nás bude čakať, sa o ľudí postará a bude sa snažiť tlmiť negatívne dosahy energetickej krízy. Sľubovali sme taktiež zabezpečiť silnú ruku štátu v energetickej politike a v podnikoch kritickej infraštruktúry. Je moja priorita, aby som toto zabezpečila," uviedla Saková.
        Ministerka zároveň spomenula, že sa bude snažiť o bližšiu
koordináciu s ministerstvom školstva, podnikateľským sektorom, a vyššími územnými celkami, ktoré majú v kompetencii stredné školy, aby z nich vychádzali študenti pripravení pre aktuálne potreby trhu práce. Dodala, že jednou z jej priorít bude aj stabilizácia podnikateľského prostredia.