Desať oblastí, v ktorých by EÚ mohla urobiť viac
PREHRAŤ

Desať oblastí, v ktorých by EÚ mohla urobiť viac

Pozrite si reportáž.

Bratislava 18. marca (OTS/TASR TV) - Ako sa lepšie pripraviť na digitálnu transformáciu a ako pomôcť malým a stredne veľkým podnikom, ktoré čelia problémom so  zavádzaním digitálnych technológií?  Aj o týchto témach prednedávnom diskutoval europoslanec Ivan Štefanec s expertmi.

Verejná debata, ktorú organizovala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku so Slovenskou spoločnosťou pre zahraničnú politiku (SFPA), sa zamerala na novú štúdiu Výskumného centra Európskeho parlamentu (Think tank EP) pod názvom „Desať oblastí, v ktorých by Európa mohla pre vás urobiť viac“.

Táto štúdia identifikuje desať kľúčových návrhov opatrení (jeden na každú analyzovanú oblasť politiky), ktoré sú najrelevantnejšie pre realizáciu nevyužitého potenciálu EÚ. Pri každom odporúčaní sú zvážené jeho dopady na ekonomiku, spoločnosť, základne práva a životné prostredie.

Štúdia poskytuje dáta ukazujúce na to, čo by dané opatrenia na úrovni EÚ mohli priniesť ekonomike, ale aj občanom EÚ. Má tak za cieľ podnietiť širšiu diskusiu k týchto návrhoch a podporiť definovanie a nastavenie politických priorít EÚ na roky 2024-2029.