Super Dr. Max - inovatívna lekáreň s najmodernejšími digitálnymi technológiami
PREHRAŤ

Super Dr. Max - inovatívna lekáreň s najmodernejšími digitálnymi technológiami

Super Dr. Max: Nový formát lekárne ponúka dermo bar, rad odborných vyšetrení a viac ako 6-tisíc produktov na jednom mieste.

Bratislava 4. apríla (TASR TV/OTS) – Zlepšovanie a rozširovanie dostupnosti lekárenskej starostlivosti patrí medzi dlhodobé ciele Dr. Max. Pre pacientov a zákazníkov otvorili najväčšiu a najmodernejšiu lekáreň v celej sieti, ktorá je jedinečná nielen inovatívnymi technológiami a službami, ale aj neštandardne veľkou rozlohou. Ide o koncept, ktorý je prvý svojho druhu na Slovensku. Veľkoformátová lekáreň Super Dr. Max sa nachádza v bratislavskom Avion Shopping Parku a prináša široké portfólio produktov pre celú rodinu.

Dr. Max sleduje najmodernejšie trendy a inovácie, ktoré postupne zavádza do svojich, v súčasnosti 408 lekární, na Slovensku. Krokom v ústrety inováciám je aj koncept novej veľkoformátovej lekárne Super Dr. Max, ktorú spoločnosť otvorí pre verejnosť v piatok 5. apríla v bratislavskom obchodnom centre Avion Shopping Park. Lekáreň Super Dr. Max definuje moderný dizajn a široká paleta preventívnych vyšetrení. Je to aj miesto, na ktorom nájdu návštevníci v porovnaní s inými lekárňami Dr. Max rozšírenejší sortiment.

„Našou ambíciou je posúvať hranice lekárenstva a prinášať stále kvalitnejšiu a profesionálnejšiu starostlivosť o zdravie ľudí. Ak sa pýtate, čím je táto lekáreň výnimočná, nie je to iba jej rozlohou, ale aj komplexnosťou služieb, ktorú ponúka. Otvorenie Super Dr. Max predstavuje pre nás významný míľnik, z ktorého sa úprimne teším. Verím, že líder na trhu by mal prinášať nový pohľad a udávať trendy v sektore. Nová veľkoformátová lekáreň je príkladom toho, ako sa starostlivosť o ľudí v prostredí modernej lekárne môže uberať v budúcnosti,“ hovorí Marián Jánoš, výkonný riaditeľ Dr. Max Slovensko.

Rad moderných technológií

Lekáreň Super Dr. Max sa rozprestiera na ploche 865 m², pričom veľkosť plochy pre klientov predstavuje 715 m². Ide o pekný presvetlený priestor s dreveným dekorom, ktorý dotvárajú informatívne LCD obrazovky. Pre pacientov a zákazníkov je v ponuke viac ako 6-tisíc produktov z rôznych kategórií – okrem liekov a výživových doplnkov tam možno nájsť dermokozmetiku, detské produkty, zdravú stravu, produkty pre zvieratá, elektroniku či športové pomôcky. S cieľom zvyšovania komfortu pre zákazníkov je v Super Dr. Max na 2 kioskoch k dispozícii vyvolávací systém s tiketmi, ktorý bude ľudí zaraďovať veľmi efektívne do poradia podľa ich potrieb.

„Pri zariaďovaní super lekárne sme kládli dôraz na technologické vybavenie lekárne, ktoré uľahčí prácu nášho personálu a zlepší zákaznícku skúsenosť. Vďaka moderným technológiám môžu lekárnici efektívne využiť čas a ich odbornosť pri starostlivosti o pacientov a zákazníkov.

Veľkoformátová lekáreň disponuje plnoautomatickým robotickým systémom, ktorý je so svojou dĺžkou najdlhším robotom inštalovaným v našich lekárňach. V lekárni je inštalovaných aj viac ako 6-tisíc elektronických cenoviek, ktorými šetríme nielen čas personálu, ale optimalizujeme aj množstvo tlačeného papiera na to určeného,“ doplnil Jaroslav Kypr, prevádzkový riaditeľ Dr. Max Slovensko.

Proces dodania lieku pomocou robotického systému zo zázemia lekárne trvá v závislosti od počtu položiek na lekárskom predpise len niekoľko sekúnd, a denne tým ušetrí personálu až 2,5 hodiny. Na regáloch robotického systému v Super Dr. Max je možné naskladniť až 22-tisíc balení liekov, ktoré farmaceuti expedujú pacientom cez 6 výdajných okien umiestnených priamo za ich chrbtom pri tárach.