HRABKO: Témou pre nastupujúceho prezidenta je účasť v eurovoľbách
PREHRAŤ

HRABKO: Témou pre nastupujúceho prezidenta je účasť v eurovoľbách

Táto účasť je na Slovensku tradične jedna z najnižších v Európskej únii a apel novozvoleného prezidenta na voličov by podľa Hrabka mohol mať svoju váhu.

Bratislava 27. apríla (Teraz.sk) – Nastupujúci prezident Peter Pellegrini by už mal obmedziť verejné vyjadrenia k agendám straníckej politiky a kým oficiálne neprevezme najvyššiu ústavnú funkciu, nemôže hovoriť ani z pozície prezidenta. Témou, ktorej by sa v medziobdobí medzi zvolením a nástupom do funkcie venovať mohol, je účasť voličov na nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu (EP). V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Táto účasť je na Slovensku tradične jedna z najnižších v Európskej únii a apel novozvoleného prezidenta na voličov by podľa Hrabka mohol mať svoju váhu. Témou pre nastupujúceho aj dosluhujúceho prezidenta je podľa neho aj upokojenie spoločnosti polarizovanej po dvoch vyhrotených predvolebných kampaniach. „Máme pani prezidentku Zuzanu Čaputovú s plnými kompetenciami, možno by jej pristalo ešte jedno vystúpenie v parlamente,“ konštatoval Hrabko.

Viac čítajte tu.