ÓDOR: Chceme spolutvoriť politiku EÚ, nie len robiť v EP youtuberov
PREHRAŤ

ÓDOR: Chceme spolutvoriť politiku EÚ, nie len robiť v EP youtuberov

Bol by som naozaj rád, keby sme vedeli získať aspoň päť mandátov. Chceme vo voľbách poraziť Smer a vyslať pre ľudí signál nádeje, že sa to dá aj inak, povedal Ľ. Ódor.

Bratislava 10. mája (Teraz.sk) – Aj keď blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu (EP) zmenia pomery poslancov v jednotlivých frakciách a dá sa očakávať posilnenie extrémistických síl, kľúčovú úlohu pri formulácii politík Európskej únie by mali aj naďalej hrať politické rodiny kresťanských demokratov, socialistov a liberálov. Progresívne Slovensko by sa ako súčasť tej tretej z nich chcelo aktívne spolupodieľať na tvorbe európskej politiky. V TASR TV to povedal líder eurokandidátky Progresívneho Slovenska (PS), expremiér Ľudovít Ódor.

Upozornil, že strany, ktoré nie sú súčasťou niektorého z dôležitých politických zoskupení v EP, majú len veľmi malý vplyv na reálne formovanie europolitiky a ich zástupcovia sú v europarlamente skôr do počtu. „Ja rád ovplyvňujem veci a byť v parlamente len za nejakého youtubera, to sa mi veľmi nechce,“ konštatoval Ódor.

Viac čítajte tu.