ZÁZNAM: R. Kaliňák podporuje diskusiu strán a potrebu zjednotenia
PREHRAŤ

ZÁZNAM: R. Kaliňák podporuje diskusiu strán a potrebu zjednotenia

Pozrite si záznam.

Bratislava 16. mája (TASR) - Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) súhlasí s potrebou zjednotenia sa a odsúdenia nenávisti. Diskusia na spoločnom stretnutí politických strán je podľa neho nevyhnutná. Uviedol to v reakcii na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej a zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho na stretnutie lídrov všetkých parlamentných strán.
        Kaliňák už komunikoval aj s Čaputovou a Pellegrinim. "Určite je takáto diskusia nevyhnutná po tom, čo sa stalo," zdôraznil. "Asi to nebude možné úplne otočiť o 180 stupňov. Ale skúsme sa posunúť viac k tej vecnej diskusii," doplnil vicepremiér s tým, že vždy budeme mať odlišné názory, no tie nemôžu prerásť ani do násilia a na konci dňa ani do úkladných vrážd. "Áno, určite sme priaznivci toho, aby sme sa všetci zjednotili a spoločne povedali nenávisti nie," povedal.
        Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vyhlásil, že treba urobiť hrubú čiaru. "Poučme sa z toho, čo sa stalo včera a prestaňme s akoukoľvek nenávisťou. Ruka za nás, za všetkých, čo tu stojíme, je podaná," uviedol na tlačovej konferencii s členmi vlády. Víta gesto Čaputovej a Pellegriniho s pozvaním na spoločné stretnutie. "Za vládnu koalíciu, za všetkých, ktorí tu stojíme, myslím, že môžem povedať, že sme pripravení," dodal.