K. WURSTEROVÁ: Novou prioritou MVF sú inovácie a start-upy
PREHRAŤ

K. WURSTEROVÁ: Novou prioritou MVF sú inovácie a start-upy

Hosťom Pavla Demeša v CD klube je Karla Wursterová, ktorej sa končí trojročné funkčné obdobie v pozícii riaditeľky Medzinárodného Vyšehradského fondu (MVF).
Bratislava 23. júla (TABLET.TV) – Karla Wursterová prišla k nám do štúdia zhodnotiť uplynulé obdobie z pohľadu kariérnej diplomatky pôsobiacej v štruktúrach MVF.

"Medzinárodný Vyšehradský fond je najlepší a najúspešnejší spoločný projekt Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska," vyhlásil začiatkom júna podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák na slávnostnom podujatí pri príležitosti 15. výročia založenia MVF.

"Novou prioritou MVF sú inovácie a start-upy," zdôraznila Karla Wursterová v rozhovore s Pavlom Demešom: "V apríli tohto roku, počas slovenského predsedníctva, sa nám podarilo usporiadať workshop dvanástich start-upistov z krajín V4 v Silicon Valley."

Za pätnásť rokov svojej existencie dotoval MVF sumou 62 miliónov eur vyše 4500 rôznorodých projektov na komunálnej, ako i celonárodnej úrovni spolu v 35 krajinách. Postupne rozšíril svoj záber zo štátov V4 na susedné regióny a dnes je aktívny aj v krajinách západného Balkánu či Východného partnerstva. Navyše sa pre jeho činnosť podarilo získať externých donorov, ako sú Kanada, Nemecko, Japonsko, Holandsko, Južná Kórea, Švédsko, Švajčiarsko či USA.