Viete, čo všetko vás čaká na letisku pred nástupom do lietadla?
PREHRAŤ

Viete, čo všetko vás čaká na letisku pred nástupom do lietadla?

Letiskovému check-inu sa môžete vyhnúť, ak ho urobíte online.

Bratislava 8. júla (TABLET.TV) – Hoci letiská pôsobia na prvý pohľad ako neprehľadné bludiská, stačí poznať správnu postupnosť krokov. Po príchode do odletovej haly si na informačnej tabuli nájdite svoj let. Ďalej tu bude uvedené číslo linky a check-in pultu, na ktorý sa pôjdete následne zaregistrovať. Letiskový personál vám tu skontroluje doklady, letenky a odovzdáte tu podanú batožinu. Check-in sa spravidla otvára dve hodiny pred odletom.

Túto časť procesu môže obísť, ak ste sa na odlet zaregistrovali už vopred z domu. Ide o tzv. online check-in. Na internetovej stránke konkrétnej leteckej spoločnosti vyplníte svoje osobné údaje, adresu a informácie z cestovného dokladu.

S palubnou vstupenkou následne prichádzate na bezpečnostnú kontrolu. Z príručnej batožiny vyložte všetky tekutiny a väčšiu elektroniku. Považuje sa za ňu napríklad prenosný počítač, tablet, kamera, fén alebo fotoaparát. Pred detekčnou kontrolou si vyzlečte vrchnú vrstvu oblečenia. Saká, svetre, vesty, vetrovky, z vreciek zase peňaženku, mobilný telefón alebo kľúče vložte do pripravenej prepravky.