ZÁZNAM:Pellegrini: Vyzývame vládu, aby okamžite predložila opatrenia proti zdražovaniu
PREHRAŤ

ZÁZNAM:Pellegrini: Vyzývame vládu, aby okamžite predložila opatrenia proti zdražovaniu

Pozrite si záznam.

Bratislava 3. mája (TASR) – Vláda by mala okamžite predložiť do Národnej rady (NR) SR opatrenia na pomoc ľuďom so zdražovaním. Vyzval na to poslanec a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini na utorkovej tlačovej konferencii.
      "Vyzývam vládu SR, aby okamžite pripravila na zajtrajšie (4. 5.) rokovanie vlády lex Slovensko, balík opatrení, ktorý zásadným spôsobom nastolí nástroje, ktorými bude pomáhať ľuďom, ktorí naozaj budú trpieť alebo sú zasiahnutí extrémnym zdražovaním a ktorý nebude ignorovať aj veľké skupiny ľudí, ako sú seniori, ale aj pracujúci," vyhlásil Pellegrini. Požiadal tiež vládu, aby využila v tejto súvislosti skrátené legislatívne konanie.
      S ministrom práce Milanom Krajniakom (Sme rodina) plánuje poslanec Erik Tomáš (nezaradený) pôsobiaci v Hlase-SD rokovať o návrhoch, ktoré predložili do parlamentu. Podľa Pellegriniho sa už dohadujú na termíne stretnutia. Zároveň vyzval vládu na vytvorenie Rady národnej solidarity z predstaviteľov všetkých zložiek spoločnosti. Tí by podľa neho mali pomôcť vláde nájsť správny "kokteil opatrení".
      Zároveň dodal, že ak by Slovensko mohlo mať výnimku od EÚ na dovoz ruskej ropy, je povinnosťou premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) ju prijať. Ak tak neurobí, podľa neho "zrádza" svoju pozíciu brániť občanov a Slovensku republiku.


Líder mimoparlamentného Hlasu-SD a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini hovorí v súvislosti s vulgarizmami na adresu prezidentky o podliezaní latky slušnosti. "Takéto niečo nepatrí do slušnej politiky," zdôraznil. Označil za neprípustné takéto burcovanie davu vo vzťahu k žene či mužovi, hoci aj voči ústavnému činiteľovi. Podotkol, že ak si v Smere-SD takúto cestu vybrali, je to obraz o nich.
      Zároveň ho mrzí, že sa v takýchto situáciách rozlišuje aj podľa toho, či máme niekoho radi alebo nie. Pripomenul, že nikto neodsúdil konanie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorý v minulom volebnom období burcoval dav voči exšéfovi parlamentu Andrejovi Dankovi (SNS).
      Vulgarizmy na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej, ktoré odzneli počas nedeľného protestného zhromaždenia organizovaného Smerom-SD, odsúdili viacerí koaliční politici a zároveň sa jej ospravedlnili.
      Prezidentka sa na sociálnej sieti poďakovala za podporu. Podotkla tiež, že voľba politického slovníka aj nástrojov politického boja sú vizitkou predstaviteľov Smeru-SD.