ZÁZNAM: Počas Dňa narcisov sa predbežne vyzbieralo 815.000 eur
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Počas Dňa narcisov sa predbežne vyzbieralo 815.000 eur

Pozrite si záznam.

Bratislava 24. mája (TASR) - Počas charitatívnej zbierky Deň narcisov sa predbežne vyzbieralo 815.000 eur. Suma nie je konečná, pripočíta sa k nej ešte výnos z SMS zbierky. Financie sú určené na pomoc pacientom s rakovinou. Za zbierkou stojí Liga proti rakovine (LPR).
      "Primárnym cieľom zbierky je získať zdroje na to, aby sme mohli naďalej pokračovať v programoch, ktoré robíme pre onkologických pacientov, ale zároveň pre nás Deň narcisov znamená aj prácu s mladými ľuďmi, ktorých týmto spôsobom vedieme k tomu, aby zachovali hodnoty našich starých rodičov v tom, že pomáhať je ľudské," uviedla výkonná riaditeľka LPR Eva Kováčová.
      Zbierka po dvoch rokoch prebiehala aj v uliciach, počas pandémie sa konala len v online forme alebo vo vybraných predajniach. Zapojilo sa do nej asi 10.000 dobrovoľníkov. "Tradične ich mávame 15.000 až 16.000. V januári sa však pedagógovia obávali, aká bude situácia," priblížila Kováčová.
      Vyzbieranú sumu preto považuje za nečakaný a krásny výsledok. LPR ich použije na pokračovanie projektov, ktoré sú určené na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. Patrí medzi ne napríklad onkoporadňa či sieť onkopsychológov. LPR tiež organizuje podporné skupiny pre príbuzných a pozostalých, rodinné a relaxačné pobyty a poskytuje tiež jednorazový finančný príspevok.