ZÁZNAM: Štrajkujúci zamestnanci školstva pred NRSR odkazujú, že nebudú ticho
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Štrajkujúci zamestnanci školstva pred NRSR odkazujú, že nebudú ticho

Pozrite si záznam.

Bratislava 15. júna (TASR) - Štrajkujúci zamestnanci školstva sa presunuli z Námestia SNP v Bratislave pred budovu Národnej rady (NR) SR. Štrajkujúci dav odkazuje, že nebude ticho.
      Protestné zhromaždenie pozostávajúce z tisícok ľudí pred parlamentom pokrikuje "hanba" či "chceme vyššie platy". Na proteste sa zúčastňujú zamestnanci školstva z celého Slovenska. Množstvo z nich je oblečené v žltých tričkách a šiltovkách, v rukách majú žlté vlajky, rapkáče či pískajú na píšťalkách.
      Medzi protestujúcimi v dave sa nachádzalo aj viacero poslancov Národnej rady SR, ktorí stoja na strane zamestnancov školstva. Zúčastnení žiadajú od politikov, aby splnili svoje sľuby.
      Lepšie podmienky v školstve, ale aj vyššie platy žiadajú tisícky pracovníkov školstva na stredajšom protestnom zhromaždení v Bratislave. Protestujúci na čele s vedením Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku považujú valorizáciu platov v roku 2021 o nula percent a od 1. júla o tri percentá za absolútne nedostatočnú. Chcú, aby ich platy vzrástli namiesto troch percent o desať.
      Podľa predsedu školských odborárov Pavla Ondeka cieľom je upozorniť vládu SR a poslancov Národnej rady SR, aby sa konečne začali školstvom zaoberať. "Pokiaľ budeme teraz neúspešní, je možné, že štrajky budú aj v septembri. Máme pripravený scenár, s ktorým sme ešte nevyšli von," uviedol Ondek.