ZÁZNAM: Premiér: O zvyšovaní platov učiteľov sa intenzívne rokuje
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Premiér: O zvyšovaní platov učiteľov sa intenzívne rokuje

Pozrite si záznam.

Bratislava 15. júna (TASR) - O zvyšovaní platov učiteľov sa intenzívne rokuje, informoval po zasadnutí vlády premiér Eduard Heger (OĽANO). O téme v stredu hovoril aj s ministrom financií a šéfom OĽANO Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva a lídrom SaS Richardom Sulíkom.
      "Aby sme mohli učiteľom pomôcť, aby sme im mohli dať ďalšie zdroje, potrebujeme aj zdroje do rozpočtu. Nikto z nás nepočítal pred voľbami s tým, že tu bude pandémia, energetická kríza a vojna," poznamenal Heger. O potrebe dodatočných zdrojov sa podľa svojich slov snaží presvedčiť aj koaličného partnera SaS. Verí, že dohoda je reálna.
      Školskí odborári žiadajú od júla zvýšenie platov v školstve o desať percent. V hlavnom meste sa v stredu konalo v tejto súvislosti protestné zhromaždenie s účasťou tisícok ľudí.
      Minister financií navrhuje desaťpercentné zvýšenie platov zamestnancov v školstve prostredníctvom zvýšenia daní. Tento návrh koaličná SaS vetovala. Podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) trvajú na tom, že tieto prostriedky môže pokryť nadvýber súčasných daní.