TRUBAN: Možnosť, že by sme do koalície vzali aj Za ľudí, ešte existuje
PREHRAŤ

TRUBAN: Možnosť, že by sme do koalície vzali aj Za ľudí, ešte existuje

Ja som za spolupráce, ktoré sú reálne a dohody, ktoré sa dodržujú. A nie sa iba postaviť na tlačovku, niečo spoločne povedať a na druhý deň sa pohádať, povedal v Tablet.tv Michal Truban (PS).

Bratislava 18. septembra (Teraz.sk) – Koalícia Progresívne Slovensko/SPOLU-občianska demokracia dala strane Za ľudí exprezidenta Andreja Kisku niekoľko krát ponuku na spoluprácu a dodnes nie je úplne pasé ani možnosť, že by z dvojkoalície napokon urobili trojkoalíciu. V diskusii na Tablet.tv to povedal líder Progresívneho Slovenska (PS) Michal Truban.

Zároveň však dodal, že variant trojkoalície je komplikovaný a každým dňom, ako sa približuje oficiálny termín podania kandidátnych listín, bude ťažšie realizovateľný. „Takže, bude to ťažké, ale stále som ochotný sa o tom baviť. Zatiaľ nie je dohodnuté nič,“ povedal Truban. Kiskovci budú mať podľa neho koncom mesiaca snem a potom bude možné rokovať o optimálnej forme spolupráce.

Progresívne Slovensko a SPOLU sú podľa neho už definitívne rozhodnuté, že do parlamentných volieb pôjdu vo forme štandardnej koalície, aj keď to znamená, že na vstup do parlamentu budú musieť namiesto päťpercentnej prekonať sedempercentnú hranicu. „Po eurovoľbách sme podpísali dohodu o spolupráci do parlamentných volieb, aj o tom, čo po nich. Pôjdeme do týchto volieb spoločne. Spolupráca Progresívneho Slovenska a SPOLU je veľmi dobrá a chceme v nej pokračovať. Chceme ísť formálnym spôsobom, oficiálne vytvoriť koalíciu, budeme mať spoločnú kandidátku,“ povedal s tým, že lídrom kandidátky bude on, dvojkou predseda SPOLU Miroslav Beblavý a 150 miest na kandidátnej listine si strany rozdelia v pomere 75:75.

 

Viac si prečítajte TU.