ZÁBORSKÁ: Veľkonočné sviatky nás môžu povzbudiť, aj keď sme v izolácii
PREHRAŤ

ZÁBORSKÁ: Veľkonočné sviatky nás môžu povzbudiť, aj keď sme v izolácii

Vidím obrovskú šancu naplniť víziu, ktorú mám už desať rokov, a tou je pozerať na každú prijímanú legislatívnu zmenu z pohľadu rodiny, povedala v TABLET.TV Anna Záborská (OĽaNO-NOVA-KÚ-Zmena zdola).

Bratislava 8. apríla (Teraz.sk) – Ako lekárka považuje Anna Záborská (OĽaNO-NOVA-Kresťanská únia-Zmena zdola) za základ boja s epidémiou nového koronavírusu hygienu a izoláciu aj v čase veľkonočných sviatkov, ako kresťanská politička však považuje za rovnako dôležitú aj podporu rodiny a vzájomnú pomoc ľudí. „Prajem všetkým ľuďom na Slovensku, aby toto obdobie prešlo čo najskôr a aby nás to skôr povzbudilo ako deprimovalo. A prajem požehnané a milostiplné veľkonočné sviatky,“ zaželala divákom v diskusii na TABLET.TV predsedníčka Kresťanskej únie (KÚ).

Tráviť najväčšie kresťanské sviatky roka v izolácii môže byť podľa nej aj výzvou. „Keď sa u nás povedalo, že sa nebudú slúžiť bohoslužby, v Taliansku to už bolo. Naša dcéra, ktorá žije v Ríme, hovorila, akú obrovskú spolupatričnosť ľudí to vyvolalo. A ľudia sledovali sväté omše cez internet možno viac, ako predtým osobne,“ konštatovala Záborská.

Internet pritom považuje za technickú pomôcku, ktorá môže v rozumnej miere pomôcť, nie je však všeliekom. „Ak ľudia dokážu internet správne používať, dokáže pomôcť, byť určitým spoločníkom. Ale v domácnosti, kde žije viac ľudí, by sa nemali všetci uchýliť k internetu a prestať sa spolu rozprávať. Ani pre ľudí, ktorí žijú sami, by internet nemal byť jediným spoločníkom. Mala by tu byť aj kniha, ísť na krátku prechádzku... Teraz je oveľa dôležitejšie zadeliť si čas a nebyť upriamený iba na jedného spoločníka,“ povedala.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TASR.TV vo svojom tablete alebo telefóne

TASR TV Android Android TASR TV iOS iPhone/iPad