M. KOLLÁR: Nesprávna komunikácia v čase koronakrízy je cesta do pekla
PREHRAŤ

M. KOLLÁR: Nesprávna komunikácia v čase koronakrízy je cesta do pekla

Poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí) dúfa, že Plán obnovy nebude len nesystémovým výberom z programov vládnych strán. A privítal by, ak by sa pritom nezabudlo na kultúrno-kreatívny priemysel.

Bratislava 15. októbra (Teraz.sk) – Konfrontačný typ komunikácie tém súvisiacich s koronavírusovou krízou vo vnútri vládnej koalície, ale aj smerom k verejnosti, je podľa poslanca Za ľudí Miroslava Kollára cestou do pekla pre celú spoločnosť, aj samotnú vládnu koalíciu. „Keby sme všetci na Slovensku komunikovali ako pani prezidentka, tak aj nastavenie spoločnosti a ochota akceptovať opatrenia a dôverovať im, by bola vyššia,“ povedal Kollár v diskusnej relácii TASR.TV.

„Moja prosba na všetkých koaličných partnerov je, aby sme sa zamysleli nad spôsobom, akým navzájom komunikujeme,“ dodal. To podľa neho neznamená, že sa má zabudnúť na chyby, ktoré konkrétni politici v priebehu krízy urobili. „Teraz podľa mňa nie je čas na vyvodzovanie politickej zodpovednosti, ale nemali by sme na to zabudnúť a raz by sme sa k tomu mali vrátiť. Nie preto, aby sme si navzájom v koalícii robili zle, ale aby sme boli pripravení na ďalšiu vlnu, lebo táto nemusí byť posledná, alebo môže trvať dlho,“ upozornil Kollár.

V aktuálnom spore premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a Richarda Sulíka (SaS) vníma tak rovinu komunikácie, ako aj vecnú stránku, teda či majú mať opatrenia vrátane zatvorenia divadiel, fitnes centier, či zákazu konzumácie jedla v reštauráciách celoštátny alebo regionálny charakter.

Viac čítajte tu.