DANKO: Smer-SD podľa mňa už ľutuje, že referendu neuveril skôr
PREHRAŤ

DANKO: Smer-SD podľa mňa už ľutuje, že referendu neuveril skôr

Zažívame obdobie, kedy bývalí politickí súperi likvidujú našu prácu, povedal v TASR.TV predseda SNS Andrej Danko.

Bratislava 4. decembra (Teraz.sk) – Vzhľadom na to, že koaličné strany majú v parlamente vysokú prevahu v počte hlasov, podľa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka pre opozíciu nemá veľký význam snažiť sa presadiť iniciovaním mimoriadnych schôdzí Národnej rady (NR) SR a naefektívnejšou cestou sa ukazuje referendum o predčasných voľbách. „Smer-SD podľa mňa už ľutuje svoje slová z leta, kedy si mysleli, že referendum nie je téma a cesta. Mám zadosťučinenie v tom, že už to pochopili. Teraz už je otázka len to, ako spojiť sily a urobiť to tak, aby ľudia verili, že nám ide o vec a nie politické body,“ povedal Danko v diskusii na TASR TV.

Jeho strana zbiera podpisy pod referendovú petíciu už od leta. „Záujem je veľký,“ tvrdí Danko.
SNS sa podľa neho snaží, aby sa jednotliví politickí aktéri, ktorí majú záujem na iniciovaní referenda, dohodli. „Poslali sme list Smeru aj Hlasu-SD, zatiaľ nemáme spätnú reakciu. Ale sme pripravení ísť k okrúhlemu stolu,“ dodáva.

Dôvodom pre iniciovanie referenda je podľa neho prístup vlády k riešeniu aktuálnych problémov, vrátane opatrení súvisiacich s druhou vlnou koronavírusu. „Išli do toho nepripravení, iba kritizovali a keď ich pánboh obdaril mocou, nevedia riešiť situácie, ani diskutovať o riešení problémov, ktoré život prináša,“ tvrdí Danko.

Viac čítajte tu.