DRUCKER: Ak bude referendum, hlasovať pôjdem. Ale mám výhrady
PREHRAŤ

DRUCKER: Ak bude referendum, hlasovať pôjdem. Ale mám výhrady

Ľudia veľmi nevedia posúdiť, za čo všetko vlastne Matovič môže a za čo už nemôže. Samozrejme, môže za spôsob komunikácie, vrátane komunikácie opatrení, povedal v TASR.TV T. Drucker z Dobrej voľby.

Bratislava 10. februára (Teraz.sk) – Ak sa na Slovensku bude konať referendum o predčasných voľbách, exminister zdravotníctva a líder strany Dobrá voľba Tomáš Drucker sa ho zúčastní a bude hlasovať za skrátenie volebného obdobia napriek tomu, že má pochybnosti tak o referendovej otázke, ako aj o niektorých jeho iniciátoroch. Povedal to v diskusii na TASR.TV.

„Vláda je nekompetentná, stratila za rok obrovskú dôveru ľudí a je potrebné nájsť inú alternatívu. A ani Richard Sulík a Veronika Remišová sa nemôžu tváriť ako opozícia k Igorovi Matovičovi, lebo sú v jeho vláde,“ povedal Drucker.

Strany, ktoré referendum podporili ako prvé, teda Hlas-SD, Smer-SD a SNS, však Drucker za takúto alternatívu nepokladá. „Som za to, aby sme ako opozičné politické strany ponúkli alternatívu, kľudne aj v predčasných voľbách, ale nemôžem sa politicky spájať so subjektmi, o ktorých som presvedčený, že by nemali vládnuť,“ dodal.

Druhá vec podľa neho je, či bude referendum v prípade úspechu reálne schopné vyvolať predčasné voľby. „Mám výhrady k tomu, ako je formulovaná otázka,“ tvrdí Drucker.

Viac čítajte tu.